Dronedge 2022

7. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

Již sedmý ročník největší akce svého druhu zaměřené na drony ve Střední Evropě, konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl – Dronedge, která kromě výrobců, provozovatelů dronů sdružuje rovněž univerzity, výzkumné ústavy a další instituce či firmy. Program nabídne tři tematické bloky. První seznámí s aktuálním stavem české a slovenské legislativy a implementací evropské legislativy spojené s drony, U-space a stavem novely zákona o civlním letectví. Druhý se zaměří na technické a výzkumné novinky, které mají významný dopad na bezpilotní letecký průmysl. Třetí blok bude věnován reálnému aplikačnímu využití dronů a přidruženým technologiím.

Zajímavosti:

  • Příležitost se dozvědět vše na jednom místě, jaký je aktuální stav a novinky v oblasti regulace provozu dronů v roce 2022–2023, z hlediska evropských pravidel pro drony, chystaného U-space a to přímo od autorit jako je Úřad pro civilní letectví (ÚCL), Řízení letového provozu (ŘLP), Ministerstva dopravy ČR, Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), Dopravného úradu Slovenské republiky a Letiště Praha. Jaký je stav povinné registrace dronů, budoucí identifikace dronů a dalším vývojem v provozu dronů.
  • Speciální hosté – ředitel Úřadu pro civilní letectví David Jágr, generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas, vedoucí oddělení UAV Dopravného úradu Slovenské republiky, vedoucí UAV na odboru civilního letectví Ministerstva dopravy ČR, zástupce Letiště Praha a speciálním hostem z EASA Vladimírem Foltinem, který má na starost iConspicuity v rámci U-space.
  • Blíže bude představeno Urban Air Mobility od jediných dvou komerčních zástupců v probíhajících SESAR projektech – AgentFly a UpVision.
  • Technologické novinky a konkrétní aplikace využití dronů, nové drony a senzory DJI, Flyability, Wingtra, Liaz, senzory pro drony od Phase One, Workswell, Sony.
  • Partneři konference jsou Renomia, Řízení letového provozu ČR, Phase One a o dalších budeme informovat.
  • Součástí konference je oběd formou rautového menu

Kompletní program konference lze nalézt na "webových stránkách":https://uavaliance.cz/konference/dronedge-2022/.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Konference, Věda a technologie