Dronedge 2023

8. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

Již osmý ročník největší akce svého druhu zaměřené na drony ve Střední Evropě, konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl – Dronedge, která kromě výrobců, provozovatelů dronů sdružuje rovněž univerzity, výzkumné ústavy a další instituce či firmy. Program nabídne tři tematické bloky. První seznámí s aktuálním a budoucím stavem a implementací evropské legislativy spojené s drony. Druhý se zaměří na technické a výzkumné novinky, které mají významný dopad na bezpilotní letecký průmysl. Třetí blok bude věnován reálnému aplikačnímu využití dronů a přidruženým technologiím, to vše se speciálními hosty, zástupci leteckých autorit a experty na drony nejen z ČR na jednom místě.

Zajímavosti:

 • Unikátní příležitost se dozvědět vše na jednom místě, jaký je aktuální stav a novinky v oblasti regulace provozu dronů v roce 2023–2024, z hlediska evropských pravidel pro drony, U-space a to přímo od autorit jako je Úřad pro civilní letectví (ÚCL), Řízení letového provozu (ŘLP), Ministerstva dopravy ČR, Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Jaký je stav povinné registrace dronů, budoucí identifikace dronů a další vývoj v provozu dronů?
 • Speciální hosté – ředitel Úřadu pro civilní letectví David Jágr, vedoucí oddělení bezpilotních systémů ŘLP, vedoucí UAV z odboru civilního letectví Ministerstva dopravy ČR a speciálním hostem z EASA Stephane Vaubourgem, který je projektovým manažerem pro U-space.
  -Blíže bude představen Urban Air Mobility od českých zástupců výrobců dronů pro přepravu osob – Zuri a VZLÚ. Více o projektu stavby eVTOL Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem.
 • Prezentaci Sony zajistí speciální host FPV pilot Vojtěch Pollák.
 • Evropská agentura pro Space Program (EUSPA) sídlící v Praze představí široké aktivity v oblasti dronů.
 • Živá ukázka bioinspirované létající platformy od Flapper drones.
 • Představeny budou technologické novinky a konkrétní aplikace využití dronů, nové drony a senzory DJI, ThunderFly, antidronové řešení od RETIA, senzory pro drony od Workswell a Sony nebo vrtule od Mejzlik a Remote ID od Dronetag.
 • V předsálí budou k vidění senzory Sony, vyzkoušení nového SW pro zpracování dat z dronů od AirView, laserové skenery Lidaretto, materiály ŘLP a EUSPA a další…
 • Partneři konference jsou Renomia, Řízení letového provozu ČR, Sony a Lidaretto.
 • Součástí konference je oběd formou rautového menu.

Více informací a kompletní program je k dispozici zde.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Konference, Věda a technologie