Dronedge 2024

9. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

Již devátý ročník největší akce svého druhu zaměřené na drony ve Střední Evropě, konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl – Dronedge, která kromě výrobců, provozovatelů dronů sdružuje rovněž univerzity, výzkumné ústavy a další instituce či firmy a spolupracuje se zahraničními organizacemi v oblasti dronů. Nyní pod záštitou Ministerstva dopravy a se speciálními hosty například z EASA, EUSPA, ÚCL, ŘLP, Letiště Praha, ČVUT, Doprvného úradu SR a další. Řeč bude o nejnovějších dronech jako DJI, Skydio, Wingtra, SenseFly, Parrot, Lockheed Martin a další.

Program nabídne tři tematické bloky. První seznámí s aktuálním a budoucím stavem a implementací evropské legislativy spojené s drony. Druhý se zaměří na technické a výzkumné novinky, které mají významný dopad na bezpilotní letecký průmysl. Třetí blok bude věnován reálnému aplikačnímu využití dronů a přidruženým technologiím, to vše se speciálními hosty, zástupci leteckých autorit a experty na drony nejen z ČR na jednom místě.

Zajímavosti letošního ročníku:

  • Unikátní příležitost se dozvědět vše na jednom místě, jaký je aktuální stav a novinky v oblasti regulace provozu dronů v roce 2024–2025, z hlediska evropských pravidel pro drony, U-space a to přímo od autorit jako je Úřad pro civilní letectví (ÚCL), Řízení letového provozu (ŘLP), Ministerstva dopravy ČR, Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Jaký je stav povinné registrace dronů, identifikace dronů a další vývoj v provozu dronů?
  • Speciální hosté – ředitel odboru civilního letectví Ministerstva dopravy ČR Zdeněk Jelínek, ředitel sekce provozní Úřadu pro civilní letectví Vítězslav Hezký, vedoucí oddělení bezpilotních systémů ŘLP a Dopravného úradu na Slovensku a speciálním hostem z EASA Vlado Foltinem, který je projektovým manažerem pro iConspicuity.
  • Armáda ČR představí drony, které využívá a rakouský Schiebel představí monitoring CBRN pomocí jejich bezpilotního vrtulníku.
  • Evropská agentura pro Space Program (EUSPA) sídlící v Praze představí široké aktivity v oblasti dronů.
  • Technologické novinky a konkrétní aplikace využití dronů, nové drony a senzory DJI, Skydio, Parrot, Lockheed Martin, Schiebel, Wingtra, SenseFly, ThunderFly, senzory pro drony od Sony a Remote ID od Dronetag.
  • V předsálí budou k vidění senzory Sony, drony Skydio, laserové skenery Lidaretto, materiály ŘLP, Renomia a další…
  • Partneři konference jsou Řízení letového provozu ČR, Letiště Praha, RENOMIA, Pramacom, Sony, Lidaretto.
  • Součástí konference je oběd formou rautového menu.

Více informací na webových stránkách konference.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Konference, Věda a technologie