Expediční kamera 2023: Druhý blok

Druhý blok filmů v rámci festivalu Expediční kamera proběhne 18. 3. 2023 od 20:30 v kině Dlabačov.

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. 13. ročník festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě.

Ticho / Reinis Kaspars / Kanada / 9 min / anglicky – Občas toho začnete mít dost a potřebujete utéct někam, kde nezáleží na tom jak efektivní jste dnes byli a kolik jste toho splnili. Film sleduje Reinise, který strávil dva týdny ve švýcarských Alpách. Každý den chodil nahoru a dolů, plaval v mrazivých vodách a hlavně trávil čas sám se sebou.

Dovolená na Baffinově ostrově / Erik Boomer, Sarah McNair-Landry / Kanada 2022 / 12 min –⁠ Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov. Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45 denní expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.

Vznešená / Eddie Bauer / USA 2022 / 15 min –⁠ Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Je to sport, který vyžaduje intenzivní soustředění, spolupráci a překonání strachu. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson jsou komunikace a komunita životně důležitými. Elevated je neverbální film sdílející Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.

Divoké vody / David Arnaud / Francie / 86 min / francouzsky – Objevte příběh jedné z nejúspěšnějších kajakářek své generace – Nourie Newman. Filmovému režisérovi Davidu Arnaudovi se podařilo poodhalit Nourii jako nikdy předtím. Zjišťujeme, že zápasí s věcmi které občas ovlivňují i její sportovní výkony a možnosti posouvat své hranice.

Vstupenky je možné zakoupit na každý blok zvlášť či za zvýhodněnou cenu dohromady. Více informací o Prvním bloku je možné najít zde.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Cestování, Projekce, Sport