Expediční kamera 2023: První blok

První blok filmů v rámci festivalu Expediční kamera proběhne 18. 3. 2023 od 18:00 v kině Dlabačov.

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. 13. ročník festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě.

Mallorca / Petr Neček, Milan Obrdlík / Česká republika / 16 min – Autenticky podaná zimní výprava na Mallorku v době omikronu skrze hledáček telefonu. S plnou polní po nevyšlapaných trasách největšího z Baleárských ostrovů. Deset dní a dva poutníci na ostrově, který si oblíbili nejen dávní piráti. Spaní pod širákem, krásné pláže a azurové moře. Nespočet výškových metrů a kilometrů v nohách. To vše pro jedinečná setkání, lidi a místa, z kterých se tají dech.

Strážci údolí sopky Tupungato / Patricio Goycoolea / Chile / 20 min / anglicky a španělsky – Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.

Nejdelší svatební cesta? / Peggy Marvanová a Adam Záviška / Česká republika 2021 / 25 min – Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úspěchy, jako třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní „Veliký cíl dává životu velký smysl.“

Madagaskar –⁠ ostrov duchů a kouzel / Daniel Mackerle / Česká republika 2019 / 46 min –⁠ Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

Vstupenky je možné zakoupit na každý blok zvlášť či za zvýhodněnou cenu dohromady. Více informací o Druhém bloku je možné najít zde.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Cestování, Projekce, Sport