FAMOsféra 2024

Projekce pěti středometrážních absolventských filmů filmové školy FAMO v Písku.

Doupě / Viktor Horák, Petr Hanousek / 10 min – Mladý introvert a obdivovatel Jima Morrisona a alternativního rocku se jednoho dne rozhodl, že už nikoho k životu nepotřebuje. Proč se ale Daniel rozhodl stáhnout do ústraní a úplné samoty? Co se stane s člověkem, který na všechno zůstane sám a dobrovolně odejde do exilu? Na svého kamaráda, který se rozhodl uzavřít před okolním světem, vzpomíná Tereza a snaží se pochopit, co jeho duši proměnilo v temnotu…"

Můj drahý synovec / Ondřej Veverka / 29 min – Císař František Josef I. nemá svého synovce Františka Ferdinanda d’Este příliš v lásce. Jejich komplikovaný vztah navíc prohloubí, když si přeje vzít za ženu nerovnou českou hraběnku Žofii Chotkovou. Proto se tajně vydává na benešovský zámek Konopiště, kde následník trůnu pobývá.

Společný večer / Adam Kůs / 30 min – Kryštof a Eliška přežívají fádní realitu manželského života v Pražské bytovce. Jejich trpký příběh definuje toxická tchýně, nedávno narozené miminko a marná snah vychovat neposlušnou pubertální dceru Zuzanu. Není tedy divu, že oba tajně sní své vlastní příběhy, v nichž můžou prožít čistou romanci způsobného anglického venkova nebo třeba nemilosrdně kosit nácky vlastníma rukama.

Krajan / Viktor Horák, Pavel Sýkora / 24 min – Během Silvestrovského večera roku 1944 se uprostřed sněhové vánice v chatě odstřihnuté od civilizace setkávají dva muži – vdovec Petr Bernát a důstojník SS Konrad Neumann. Na první pohled je zřejmé, že tyto dva lidi nemůže nic spojovat. Jediné, co oba muži mají společného, je jejich sudetský původ. Neumann je nucen strávit možná i několik hodin ve společnosti Bernáta, proto s ním zahajuje konverzaci. Zpočátku se jejich konverzace točí okolo všedních témat, ale s blížící se půlnocí začínají řešit palčivější otázky. Odkrývá se tragická minulost a je jasné, že pro Bernáta a Neumanna bude dnešní noc osudová."
Závěr večera: Předání pomyslného žezla budoucí generaci Písečáků.

Alternace / Natálie Štychová / 13 min – Alternace je krátkým absolventským filmem, který zachycuje strasti dospívání a balancuje na hraně reality a imaginace. Zabývá se tématem odloučení a snahy o kompenzaci ztraceného přátelského vztahu na úrovni sociálně-psychologického dramatu.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Filmové festivaly, Projekce