Jak ho našli

Šestero krátkých filmů od současných českých animátorů, které spojuje motiv hledání.

Děti ze všehovíc – Jak ho našli – Večerníčkově laděný snímek potěší hlavně dětské diváky, autor v něm totiž využívá kresby, která je dětskému publiku srozumitelná a blízká. Jednoho rána se na zahradě školky objeví kouzelný kámen. Jakmile ho najde skupina dětí, začíná fantastické dobrodružství, které dokáže obměkčit i chamtivého profesora.

Přes palubu! – Chameleon a Kiwi jsou na první pohled zvláštní pár: zatímco první na sebe poutá pozornost svými měnícími se barvami, opelichaný a ustrašený Kiwi se veškeré pozornosti naopak vyhýbá. Když jim však přicházející bouře sebere střechu nad hlavou, rozdíly nehrají roli: musí se společně dostat do dřevěné lodi u břehu! To ale není jen tak! Archa je jen pro vybrané páry a tím Chameleon s vyplazeným jazykem a šilhající Kiwi rozhodně nejsou. Nakonec se jim na loď lstí povede dostat, ale tím veškeré problémy teprve začínají: Kiwi s Chameleonem se stávají nechtěnou přítěží, narušiteli daného řádu, se kterými nikdo nepočítal. Archa je však již na cestě a pevninu kolem zaplavuje potopa…

Zvuky zpoza lúky – Rozverně stylizovaná, v něčem moderní a v něčem naopak tradiční pohádka vypráví o talentovaném hudebníkovi. Ten je vypovězen z královského města a stráže mu zničí jeho drahocenný hudební nástroj. Princeznu totiž nadchla jeho hudební produkce, ale zklamal ji hudebníkův vzhled. Všechno se nicméně může ještě změnit.

Schovka – Když se malý chlapec při hře schová do hodin na zdi, smrskne se jeho život do jediné hry na schovávanou. Stává se z něj starý muž s množstvím vzpomínek na dětství, které se zhmotňují v surreálných hříčkách a vyprávějí o něčem, co se týká každého z nás. Absolventský film Báry Halířové z pražské FAMU.

Hrůza v tónu gramofónu – Dva zloději nechtějí krást, což se jejich zlému šéfovi vůbec nezamlouvá. A tak se musí dvojice nemotorných lupičů, kteří by si raději šli někam zatančit, vloupat do opuštěného domu. Tam ale narazí na gramofon a vypustí z něj zástupy duchů. V této muzikálové grotesce spojili síly tři studenti UTB a vytvořili tak společný absolventský film.

Plody mraků – Pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka, měnící se ve svítící plody. Zvířátka mají často hlad, protože semínka k nim přiletí jen málokdy. Jeden z nich, Chlupáč, se ale odhodlá vstoupit do lesa.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Animovaný, Český, Filmové novinky, Krátkometrážní, Pro děti, Rodinný, Studentský

Délka

61 min.

Rok výroby

2022

Režisér

Kateřina Karhánková, Filip Pošivač, Barbora Valecká, Filip Diviak aj.