MusicLab Dlabačov Live: Lucia Radecká & Strahil Gaydarski

Luci Radecka a Strahil Gaydarski jsou milovníci hudby napříč žánry s kořeny v jazz and blues. Oba vystudovali hudební školy a vystřídali několik sólových projektů i koprodukcí. Aktuálně pracují v duu kytara–zpěv na skladbách, které s nimi nějakým způsobem rezonují, od latin repertoáru A.C. Jobima až po jazzové standardy. A občas si zahrají také něco z „oldschool“ hitů.

Slovenská pianistka a zpěvačka Luci Radecka, vystupuje také sólově. Dlouho měla svůj quartet projekt ve spolupráci s bubeníkem Radkem Němejcem Luci Radecka Band, se kterým odehrála řadu koncertů v ČR. Často spolupracuje s hudebníky pražské jazzové scény.

Strahil Gaydarski během studijních let na Státní hudební akademii v Bulharsku založil SG Fusion Quartet, který hrál autorské kompozice. Později se přidal ke kvintetu Christo Jocova a v roce 2009 společně vydali album Seven Steps. Spolupracoval s množstvím hudebníků a natočil svoji autorskou desku Into The Future. Od roku 2010 žije v Praze, kde založil mezinárodní kapelu X-Ground a aktivně působí v různých projektech (Mr. Loco, Varhan´s Groovy Jamm atd.).

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Blues, Jazz, Klasická, Pop