Ucpanej systém – VYPRODÁNO

Přímý přenos derniéry v jediný večer. Adaptace povídek Irvina Welshe v inscenaci Dejvického divadla se loučí přímým přenosem derniéry do kin přímo z divadla.

Inscenace Ucpanej systém vznikla na základě povídkové knihy a filmového scénáře známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. Smutnými hrdiny jsou mladí lidé, kteří se nedokážou vymanit z podivné bezvýchodnosti své ztracené existence. Welshovy romány a povídky jsou syrově upřímné, plné drog, drsného jazyka a fotbalu, zkoumají temná zákoutí světa i duše. Pod černě-humorným povrchem anekdot se ale skrývá podstatná a působivá generační výpověď.

Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha a současně byl za tuto roli nominován na Cenu Thálie.

Přenos je přístupný od 15 let.

2D
DOLBY DIGITAL 7.1
Žánr

Drama, Komedie, Záznam

Délka

160 min.

Rok výroby

2023

Režisér

Michal Vajdička

Účinkují

Ivan Trojan, Václav Neužil, Miroslav Krobot, Martin Myšička, Pavel Šimčík, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl, Lukáš Příkazký, Hynek Čermák, Matěj Hádek, Petr Vršek, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová