FESTIVAL Změna paradigmatu 2022
FESTIVAL ZMĚNA PARADIGMATU
25 . 6. 2022 kino Dlabačov, Praha
Začátek v 10:00 (vstup otevřen od 9:00), konec ve 22:00.
Celodenní proud zajímavých přednášek, besed, koncertů a promítání se společným tématem ZMĚNA PARADIGMATU.
Změna paradigmatu právě probíhá na všech úrovních a dotýká se každého z nás, se můžeme na toto téma podívat z různých úhlů pohledu.
Účinkující: Pjér la Šé´z, Simona Babčáková, MUDr. Jan Vojáček, Eva Césarová, Viliam Poltikovič, Lucie Havlínová, Patrik Kee, Jan Slovák, Petr Piňos, Veronika Diamantová & Veronika Doležalová, Tomáš Mach, Dan a Jana Čadovi a další hosté.
Poslední vstupenky si můžete zakoupit zde https://dlabacov.cz/program/zmena-paradigmatu-2022/
Ke každé vstupence obdržíte u vstupu do divadla originální hudební dárek.
PROGRAM:
09:00 – 10:00 Otevření sálu
10:00 – 10:15 Zahájení festivalu – Simona Babčáková, Jana a Dan Čadovi
10:15 – 10:45 Tomáš Mach
10:45 – 12:00 Pjér la Šé´z a Lucie Havlínová
12:15 – 12:45 Přestávka
12:45 – 13:15 Petr Piňos a Jan Slovák
13:15 – 14:45 Simona Babčáková
14:45 – 15:15 Přestávka
15:15 – 15:45 Patrik Kee
15:45 – 17:00 Eva Césarová a Lucie Havlínová – Psychedelické poznání
17:00 – 17:30 Přestávka
17:30 – 18:00 Veronika Diamantová & Písně Země
18:00 – 18:45 Viliam Poltikovič
18:45 – 19:45 Film Světlo duhy
19:45 – 20:15 Přestávka
20:15 – 20:30 Miniworkshop hry na brumli – Jana a Dan Čadovi
20:30 – 21:45 Jan Vojáček
21:45 – 22:00 Společné ukončení festivalu
Po celý den možnost občerstvení od společnosti Hodně Dobré Jídlo (www.hodnedobrejidlo.cz).
Uvedené časy jsou orientační, změna programu (a paradigmatu) vyhrazena
Akci pořádá v rámci svého jubilea muzikoterapeutické centrum a zvukové lázně Dajána a na pódiu se objeví to nejlepší, co se v Dajáně za deset let odehrálo. Nejzajímavější přednášející, lektoři, muzikanti a umělci rozličných žánrů, se kterými majitelé a zakladatelé Dajány – Dan a Jana Čadovi spolupracují a lidsky i profesně souzní. Celá akce je zároveň beneficí, z níž všechny příjmy budou použity na dostavbu nového muzikoterapeutického centra poblíž Kutné Hory. Kromě změny paradigmatu jsou dalšími tématy „umění, léčení a spiritualita“, což jsou pilíře muzikoterapie, které se Čadovi celou dobu věnují.
Kontakt na pořadatele: Dan a Jana Čadovi, zvukové lázně Dajána
tel.: 608 820 930, info@dajanapraha.cz, www.dajanapraha.cz
ÚČINKUJÍCÍ:
Jan Vojáček
Ve své praxi propojuje vědecké poznatky o komplexním fungování lidského organismu a individuální přístup. Za pomoci funkční medicíny vede své klienty k uzdravení a rovnováze. Během lékařské praxe pochopil, že pokud chce člověka skutečně uzdravit, musí najít příčiny onemocnění, které jsou často skryté v jeho osobním příběhu. S tímto přesvědčením přichází každý den do své ordinace, klidný a připravený pomáhat lidem s otevřeným srdcem a vědomou myslí.
Patrik Kee
Je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Způsob, jakým Patrik Kee svou tvorbu na koncertech na posluchače přenáší, míří neomylně přímo do jejich srdcí a otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich krásným vnitřním Já – sami se sebou.
Simona Babčáková
je známá herečka, která kromě toho, že je dlouhodobou členkou dejvického divadla a má na kontě své tvorby seriály jako Comeback, Neviditelní či Čtvrtá hvězda a filmy jako Zoufalci, U mě dobrý, Nestyda, Největší z Čechů nebo Díra u Hanušovic, také improvizuje, moderuje, lektoruje a přednáší. Celým dnem nás bude provázet svým jiskřivým humorem a ušlechtilá témata bude uzemňovat svými glosami, jak jsme u ní zvyklí.
Pjér la Šé´z
Provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. Působí v kapelách Rakousko-Uhersko a Dopyjem a pudem. Vydal zatím pět knih – psychologickou studii Indián – zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinnou studii Psychologie souhlasu a současný román Zmrdztvýchvstání.
Lucie Havlínová
Více jak 15 let se aktivně věnuje spirituální praxi. Její studium filozofie a teologie na Karlově Univerzitě přerušily cesty do Amazonie, kde opakovaně procházela učením tamějších domorodých kmenů ve formě dietování s rostlinnými učiteli. Před několika lety společně se Štěpánem Bakem založila projekt SARAVÁ a Saravá foundation nadační fond, které slouží k podpoře brazilských indiánů a udržitelnosti jejich způsobu života. V Brazílii je součástí různých šamanských synkretických církví a je také činnou v linii Umbanda. Podílí se na globálních projektech, které vedou ke kultivaci a šíření moudrosti domorodých kmenů, propojení člověka s přírodou a především duchovní stránkou bytí.
Eva Césarová
Adiktoložka, studentka doktorského programu na Filozofické fakultě, katedře religionistiky a Klinice adiktologie Univerzity Karlovy. Zabývá se rituálním využitím psychedelik v českém kontextu. Spoluzakladatelka České psychedelické společnosti a Nadačního fondu Sarava sloužícího k podpoře brazilských indiánů a amazonského pralesa. Organizátorka akcí s psychedelickou tématikou, mediální zástupkyně psychedelického výzkumu v Národním ústavu duševního zdraví a PSYRES Nadačním fondu pro výzkum psychedelik.
Psychedelické poznání: vědomé vědomí (Eva Césarová a Lucie Havlínová)
Renesance užívání psychedelik doslova otřásá soudobou společností. Jakoby šla ruku v ruce s narůstajícím počtem pacientů s duševními problémy. Přitom věda stále příměji poukazuje na potenciál těchto látek pro léčbu duševních onemocnění, a stejně tak můžeme sledovat zvyšující se zájem o sebepoznání a léčení skrze tradiční rituální užití. Lucie a Eva přináší dvě perspektivy vycházející z rozdílných rámců, které reprezentují – tradiční cestu domorodých kmenů a aktuální psychedelické obrození v odborných kruzích.
Co je to, co nám psychedelické poznání ukazuje? Jak jej můžeme co nejadekvátněji uchopit, tak abychom maximálně uplatnili jeho potenciál? Má psychedelická zkušenost své místo v této době transformace?
Viliam Poltikovič a film SVĚTLO DUHY
Viliam je režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf a cestovatel. Natočil přes 140 filmů, ve kterých se zabývá tématy spirituality a víry v různých podobách. Hlavním motivem filmu je hledání duchovního rozměru v hudbě i v denním životě. Názory významných duchovních představitelů a alternativních hudebníků z celého světa se prolínají s ukázkami působivé hudby, která sama v sobě nese toto poselství. Mezi účinkujícími je např. Eduard Tomáš, Rúp Verma, Gonsar Rinpočhe, Iva Bittová, Stephan Micus, David Hykes atd.
Tomáš Mach
Houslista, skladatel, pedagog. Jeho hudební kompozice jsou crossoverem mezi klasickou vážnou hudbou, jazzem, bluegrassem a různými druhy world music. Učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku. Působil ve swingovém orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky, v Severočeské Filharmonii Teplice a v Bangkokském symfonickém orchestru. Koncertuje po celém světě a v posledních letech intenzivně spolupracuje s japonskou zpěvačkou a klavíristkou Hiroko Matsumoto, se kterou vydal několik CD.
Jan Slovák a Petr Piňos – Paběrky
Kratičké příběhy z časů, kdy lidé a duchové měli k sobě blíž. Moudrost i radost čajového lístku. Z knížky Nepotřebné paběrky staré Číny a Japonska čte Jan Slovák v hudebním podnebesí Petra Piňose. Knížku přeložil z ruštiny Hubert Krejčí, vydal Krystal. Foto: @ellslovak
Veronika Diamantová a Veronika Doležalová – Písně Země
Veronika Diamantová je zpěvačka, skladatelka a hudební pedagožka. S Veronikou Doležalovou tvoří hudební duo Písně Země. Po absolutoriu na pražské konzervatoři se věnovala především jazzu. Zpívala v kapelách Sofajazz a Duende a hostuje v bubenicko-transovním uskupení Létající koberec. Založila ženský kruh Divěna a vede šamanské semináře. Je zakladatelkou, majitelkou a uměleckou ředitelkou hudební školy „Malý muzikant“, kde vytváří výukovou koncepci pro nejmenší děti.
Diskuse, festival, Meeting, Přednáška, Workshop
720 min.
2022